Cihazlı Su Kaçağı kırmadan Tespit % 20 İndirimli

Gizli tesisat su kaçağı çözümleri cihaz kamera aletle kullanarak daire içi su kaçı iski sebeke boru tesisat sızıntıları detaylı ve kapsamlı bilgi İstanbul su kaçağı tespiti firması kırmadan su kaçak bulma profesyonel tesisat kaçakları bulma ve tamir hizmeti talebi için hızlı iletişim bölümünden bizi arayabilirsiniz sayfamızın devamında su kaçağı konusunda teknik bilgi ve yapılan işlemleri anlatarak devam edeceğiz.

Sizler değerli müşterilerimiz ve ziyaretçilerimiz için genelde su kaçağı bulma adı ile bilinen bu hizmeti ve aşamalarını aşağıda maddeler halinde tanıtmaya çalışacağız gerek bu konu hakkında merak ettiklerinizi gerekse bu işlemler sırası ile nelerdir kullanılan cihazlar kamera ve makineler den bahsederek aşağıdaki soruları cevaplayarak sayfamıza devam edelim.

  1. Su kaçağının temiz yada kirli su olabileceği konusunda nasıl fikir ediniriz?
  2. Dairenizde su kaçağı ile ilgili ön çalışma olarak neler yapılır?
  3. Temiz su borularında kaçak tespiti ne şekilde ve hangi makina ile yapılır?
  4. Tesisat şebeke suyu testlerde sağlam çıkmazsa tespit nasıl yapılır?
  5. Akustik dinleme cihazları su kaçağını bulmada nasıl kullanılır?
  6. Termal kameraların tesisat kaçaklarını bulmada faydası?

Öncelikle su kaçağı tespiti sorunu ile bizimle irtibata geçen müşterimize basit bir kaç soru sorarak su kaçağının türü konusunda fikir sahibi olmaya çalışırız su kaçağının ne zaman başladığı sürekli damlama halinde mi yoksa sadece nem ve kabarmadan ibaret mi bu tür sorular sorarak olası nedenleri size belirtir ve yapılması gereken işlemleri kısmende olsa söyleriz.

Temiz su kaçağı varsa bunu nasıl test ederiz?

Temiz su kaçaklarını kısaca açıklamak gerekirse su saatinden itibaren dairenize gelen basınçlı su kaçağına temiz su kaçağı adı verilir servisimiz size geldiğinde su akan bölgeleri inceler ve daire sahibine sorular sorarak temiz su kaçağı olup olmadığı konusunda bir ön karar verir ve şebeke suyunu test eder bu işlem sıcak su ve soğuk su tesisatı olmak üzere ayrı ayrı yapılır öncelikle daire su vanası kapatılır mekanik bir pompa yardımı ile herhangi bir musluktan tesisata test pompası bağlanarak 6 bar basınçlı su uygulanır tüm musluk ve vanalar kapalı konumda iken beklenir uygulanan 6 bar basınçta düşme olup olmadığı gözlemlenir bu durumda temiz su tesisatına verilen basınçta bir düşme varsa kaçak olduğu anlamına gelir ve tespit aşamasına geçilir.

Tesisatta kaçak varsa tespit nasıl yapılır?

Test aşamasından geçemeyen tesisat mutlaka zemin veya duvar içinde gözle görülemeyen bir kaçak olduğu kesinlik kazanır ve bu doğrultuda kaçağın olduğu yer taranır tarama sırasında su kaçağının çıkardığı kulakla duyulması imkansız olan sesi akustik dinleme cihazı yardımı ile duymaya çalışmaktayız bu cihaz sesi yüzlerde defa yükselterek sızıntı sesini duyabilme seviyesine getirir dinleme esnasında ekibimizden bir usta test pompası ile su ilavesi yaparak basıncın 6 barda kalmasını sağlar diğer usta ise gerekirse dairenin şüphelenen her yerinde dinleme yaparak ses almaya çalışır tespit işlemi başarılı olduktan sonra ise daire içi su kaçağı tespiti ve su kaçağını onarma işlemine geçilir.

Cihazla Kırmadan Su Kaçağı Tespiti Ardından Gereken Onarım Nasıl Yapılır?

Gerekli test çalışmaları ve tespit işleminin ardından belirlenen su arızasının tamir edilmesi gerekir çoğu zaman bu işlem tek bir fayans kırılarak yapılır fakat bazı durumlarda kaçak tespiti nokta olarak yapılsa bile iki yada üç fayansınta kırılması gerekebilir örneğin borudaki kaçağın iki fayansın tam ortasına denk gelmesi,kaçak olan borunun üzerinden bir kalorifer vs gibi boruların geçmesi yada kaçağın kavis T diye adlandırılan malzemede çıkması halinde onarımın yapılması için birde fazla fayansın kırıldığı durumlarda olabilir konuyu bitirmeden müşterilerimizin özel hizmet talebi üzerine fayans sökme makinası ile fayansı kırmadan çıkarma hizmetininde bilgisi verilir fakat fayansı kesin olarak kırmadan çıkarmaya garanti verilmez.

Termal Kameraların Su Kaçağını Bulmada Kullanımı ve Faydaları

Termal kameralar su kaçağını bulmada özellikle son yıllarda yoğun olarak kulanılmaktadır bu cihazlar kaçak tespitinde yardımcı bir ekipmandır nokta tespiti mutlaka akustik cihazla yapılır termal kameraların sıcağa ve soğuğa duyarlı olması kaçak tespitinde fayda sağlar örneğin sıcak su borularını veya ordam ısısından daha soğuk olan su borularını kapalı zeminlerde görebilem imkanı sağlar bu sayede dinlenmesi gereken yerler çabuk ve hızlı bir şekilde belli olur çoğu zaman sıcak su kaçaklarını termal kameralar net olarak görebilir kaçağın derinliği vs gibi faktörler cihazın verimli çalışmasını etkiler.

su kaçağı tespiti tamiri maliyeti ve Kesin çözüm isterseniz su Tesisatçısı ile su kaçağı önemli. cihaz kaçak su tespit işleri zaman kusursuz işçiliklerle sağlanır. Cihazlı sağlanan su kaçağı işlemlerinde başarılı sonuçlar uzman Tesisatçı alınır. kameralı sağlanan her türlü su kaçağı tamircisi bu sorunu kesin çözümle elde eder.

Suyun nereden geldiğini bulan cihaz Her türlü termal cihaz uzman firmada yer alır ve kesin çözümler sunar. Oluşacak su sızıntısı işi uzman su tesisat ustası daha kaliteli halledilir. Kamera ile su kaçağı daha kolay bulunur ve çözülür. Evinizdeki su kaçağı bulma işini en iyi uzman firma sağlar. Evde su kaçağı onarma işlerinde kalifiye firmalar daha güzel hizmetler sunar. Her zaman kameralı cihazlar kırma dökme olmaksızın su kaçağı problemi hallettir.

Kaçak su tespiti durumu yaşanırsa hemen uzman firmalardan destek almalısınız. Robotla su gideri kaçağı halletme durumlarında daima bu işi bilen uzman firmaların desteği çok önemli olacaktır. Daima sorunsuz olan pis su kaçağı işlerinde uzman ekiplerle iş yapmanız kesenize kar olarak yansıyacaktır. Tuvalette su kaçağı tamiratı daima uzman tesisatçılar en iyi bildiği işlerdir. iski su kaçağı tespiti su tesisatçı robotlu su kaçağı tespiti kusursuz olarak sağlanmaktadır.

Su arıza tespit Tesisat su kaçağı oluşursa anında alt komşunuza su damlaması başlar uzman tesisatçı arayarak destek isteyiniz. Su damlaması kesin çözümlenmesi gereken önemli tesisat sorunlarıdır. Cihazla su kaçağı konularında uzman usta desteyi alınması kesin çözümler sağlar. Oluşabilecek sıcak su kaçağı halinde hemen alanında su tesisatı destek isteyiniz. Kaliteli su tesisatçısı en zor sızdırma sorunlarının üstesinden rahatlıkla gelebilir. su kaçağı işinde profesyonel hizmet her zaman ekstra masrafları önler.

Su kaçagı evlerde nasıl tespit edilir evinizde oluşan temiz su kaçağı durumunda hemen uzman su kaçağı ekipleriyle irtibata geçiniz. Bina su kaçağı bulma ciddi sorunlardır. Kesinlikle kendi başınıza halletmeye kalkışmamalısınız. Başınıza gelebilecek tavanda su toplanması, duvar taban kabarması olduğunda hemen uzman desteği almanızda fayda vardır. Kameralı su kaçağı tamir konularında uzman ekip desteği oldukça önemlidir. Duvar içinde kaçak su oluşması kesinlikle uzman kontrolü gerektirecektir. Soğuk su kaçağı hallerinde hemen alanında uzman olan firmaları arayarak destek talep ediniz. İstediğiniz zaman su kaçağı tamiri işlemleri için uzman firmaları arayabilirsiniz. Akan suyu durdurma işini kendi başınıza deneme hemen uzman firma desteği talep etmenizde fayda olacaktır.

Banyoda su kaçağının bulunması banyoda su kaçağı kendi başınıza değil, alanında uzman ekiplerce Parke altında su kaçağı sızıntı tespit ederseniz hemen müdahale etmeyerek, bu işi iyi bilen uzman firmaları arayınız. Fayans altında su kaçağı sızıntı oluşması kesinlikle acil müdahale gerektirecektir. Her türde daire su kaçağı bulma tamir tespit onarma bakım işi bu sorunu kaliteli halleden uzman firmalarca halledilmelidir.