Klozet tıkandı ne yapmalıyım diye telaş etmeyin. Belki bunda haklı olabilirsiniz. Klozet tıkanması evinizde farklı sorunlara neden olur. Atıklar kanalizasyona taşınamadığından, klozeti kullanamaz, kötü kokulara maruz kalırsınız. Evinizdeki hijyen bozulur, temizliği sağlayamazsınız. Üstelik hala eski yöntemlerle klozet açma hizmeti verildiğini düşünüyorsanız, tedirgin olmanız oldukça doğal. Ancak şimdi klozet açma işlemi cihazlarla yapılmaktadır. Kırmadan tıkanıklık açılmaktadır. Fayanslarınız zarar görmeden bu sorundan kurtuluyorsunuz.

Klozet tıkandı diye hemen tıkanıklığı kendiniz açmaya çalışmayın. Sizin çabalarınız borların zarar görmesine bile neden olabilir. En doğrusu kameralı tıkanık klozet açma hizmeti almanızdır. Tıkalı klozet gideri kameralı cihazla görüntülenmeli, klozet borusu tıkanıklığı tespiti yapılmalıdır. Evde hasara neden olmadan, ustalar tıkanıklığı açmalıdır. Yani klozet açma işleminde profesyonel destek almayı ihmal etmeyin. Bu sorundan en kolay, zararsız şekilde böyle kurtulursunuz.

Kameralı klozet açma

Klozet tıkandı diye iletişime geçtiğiniz tesisatçı zor durumda olduğunuzu hemen anlamalı, ustalarını yardıma göndermelidir. Ustalar gecikmeden kameralı cihaz ve robotla klozet açma hizmeti vermelidir. Önce tıkalı klozet kameralı cihazla görüntülenmeli, tıkanıklığı gidermek için önemli bir adım atılmalıdır. Tıkanıklık sebebi ile yeri kırmadan tespit edilmelidir. Kanal açma makinesi olan robotun ucuna tespit edilen tıkanıklık sebebine uygun bir aparat takılmalı ve tıkanmış giderin içine sokulmalıdır. İçerdeki yabancı maddeyi kendine dolayan robot, dönerek borunun içinde çıkmalı ve tıkanıklık açılmalıdır. Tıkanıklık taş parçası gibi sert maddelerden olursa, robot tarafından parçalanmalı ve kanalizasyona gönderilmelidir.gider-acma

  • Klozet borularında tıkanma
  • Kırmadan klozeti açan tesisat ustaları
  • Tıkalı klozet açma servisi
  • Robotla klozetlerde tıkanıklık sorunları
  • Klozetin içinde su taşması
  • Klozet sifonu tıkanması açıcısı
  • Klozet açıcı ustalar

Klozette tıkanma oluşması durumunda en etkili açma yöntemi robot makineler kullanılarak yapılan klozet açma işlemidir. Tıkanmaların nerede olduğunu belirledikten sonra kısa bir zaman içinde tıkanma giderilmektedir. Tıkanmış klozetleri açarken profesyonel tesisat ustaları tıkanmanın yerini kısa bir süre içinde tespit ederek gereken yedek parça desteğini sağlamaktadır. Tıkanma yapan yerlerde gerekirse yama atan tesisat ustalarımız ileri teknoloji ürünü olan robot makineler ile tıkanmaları tespit ederek açma işlemi yapmaktadır. Tıkanan yerlerin açılmasında birinci öncelik tıkanmanın nerede olduğunun tam tespitidir. Tıkanmanın tespit edilmesinin ardından evde herhangi bir pisik kirlenme gibi sorunlarla karşılaşılmaz. Tıkalı klozet açma yöntemleri arasında en etkin açma yöntemi olarak bu yöntemden söz etmek doğru olacaktır.

Klozet giderlerini açmak için kullanılan en etkili yöntemlerden birisi de tıkanmaları robot makineler ile açmaktır. Robot makineler ile tıkanıklık açma son derece efektiftir. Robot makinelerde tıkanmaları gidermek için kullanılan en kameralar tıkanıklık tespitinin ardından basınç kullanarak tıkanmayı gidermektedir. Tıkanmalar robot makineler ile çok kısa sürede açıldığı gibi daha etkin bir şekilde temizlik sağlanmaktadır.