Lavabo açma

Tıkanmış lavabo varsa hemen cihazla tıkanıklık açan bir tesisatçı bulmalısınız. Buna dikkat ederseniz evinizdeki fayanslar kırılmadan lavabonuz açılır. Her evde lavabo tıkanıklığına sıkça rastlanır. Devamlı kullanıldığından, giderlerin tıkanması kolay olur. Surun etkisinde kalırlar, sabun artıkları, saç telleri gibi yabancı maddelerin etkisine girerler. Tıkanmış lavaboyu hanımlar hemen pompalamaya başlar. Tıkanıklığın bu şekilde açılmasını isterler. Fakat giderlerin içindeki tıkanıklık sebebini daha derine gönderirler. Bir süre lavabo açılmış olur. Ancak yine tıkanır. Hem de daha ciddi boyutlarda tıkanıklık sorunu yaşarsınız. Öyle kimyasal lavabo aç gibi maddelerde kullanmayın. Bu şekilde lavabo açılmış olur, ancak lavabo borular zarar görebilir. En doğru yöntem cihazla lavabo gideri açma ustası.

Kameralı lavabo açma

Lavabolar tıkandığında kendinize robotlu tesisatçı bulmalısınız. Cihazla lavabo açma yönteminde evinizdeki fayansların kırılmasına, evde hasar oluşmasına tanık olmazsınız. Tıkalı lavabo giderleri en kolay şekilde açılır. Bu nedenle cihazları olan bir tesisatçı olsun. Ustaların kamera cihazla ne kadar şekilde giderlerdeki tıkanıklığı tespit ettiğini görebilirsiniz. Ucundaki küçük bir kamera olan cihaz tıkalı gidere sokularak, içerde tıkanıklık sebebi tespit edilir. Görüntüler bilgisayar üzerinden takip edilir. Bundan sonra yine fayanslar kırılmadan, kanal açma makinesi olan robot kullanılır ve lavabo açma işlemi yapılır. Robot tıkanmış lavabo giderine sokulur ve içerdeki yabancı maddeyi kendine sararak dışarıya çıkarır. Sert maddelerde robot tarafından parçalanır ve kanalizasyona gönderilir.

Kameralı Lavabo açma tıkanıklıklarını açmada en etkili ve üstün yöntem tıkanıklık açıcı robot makineleri kullanmaktır. Robot makine ile yapılan lavabo açma işlemlerinde kullanıcıların en çok memnun kaldıkları husus kırma dökme yapmadan lavabo boruların açılmasıdır. Bu sayede uzun vadede kalıcı çözümler elde edilebilir. Profesyonel tesisat ustalarının en çok tavsiye ettiği Kırmadan lavabo gideri açma yöntemleri.gider-acma

  • Lavabo açıcı ustalar
  • Tıkalı Lavaboları açılması
  • Lavabo tıkanıklık Sorunları tamiri
  • Lavabo tıkanması işleri yapan ustalar
  • Kim lavabo tıkanıklığı açar
  • Giderlerden su geliyor lavabodan
  • Lavabo altından su taşması
  • Lavaboda su birikmesi
  • Lavabo borularından su akması

Lavabolar evlerdeki diğer tüm gider boruları gibi zamanla tıkanma yapmaktadır. Tıkanmaların sebepleri ise farklı nedenlere bağlı olabilmektedir. Eski yöntemler kullanarak yapılan lavabo tıkanıklığı açma işlemleri yeterince etkili değildir. Su giderden gitmez, giden su geri gelir ise bu önemli bir sorundur. Bu gibi lavabo tıkanması sorununun olması halinde hangi ilaçla tıkanıklık açılır, lavabo tıkanması nasıl giderilir gibi soruların cevabı oldukça basittir. Artık modern makineler tıkanma oluşan yerde kameralı sistemler sayesinde arızayı tespit ederek tıkanmayı etkili bir şekilde gidermektedir. Tıkanmanın giderilmesi sürecinde arıza giderilirken lavabo zarar görmez ve işlem sonrasında giderler daha etkin bir şekilde çalışmaya devam ederler.